درباره کارینگ

شرکت نگین خودرو هوشمند با برند تجاری “کارینگ” معروف به شرکت دانش بنیان کارینگ فعالیت خود را از سال 1395 در حوزه خودروی متصل (Connected Car) از شاخه های اینترنت اشیاء آغاز کرد و در اولین قدم دانگل عیب‌یابی یا دیاگ شخصی خودرو را برای ارائه به کاربران تولید و تجاری سازی نموده است. در طول عمر کارینگ، با انجام فعالیت های پژوهشی و با اتکاء به توان نیروهای متخصص خود، دانش شرکت در زمینه خودرو، بومی‌سازی و تولید قطعات الکترونیک و همچنین توسعه زیرساخت های مبتنی بر فناوری اطلاعات توسعه یافت که در نتیجه آن محصولات پیشرفته ای از جمله دستگاه ردیاب خودرو (Tracker) و دانگل تلماتیک، اپلیکیشن کارینگ و سامانه مدیریت ناوگان کارینگ (FMS) به مجموعه محصولات تولیدی شرکت دانش بنیان کارینگ اضافه شد.

کارینگ از گذشته تا کنون

در تابستان سال 1395 اولین بار با ایده ارائه یک دیاگ شخصی برای هر کاربر دارنده خودرو، مذاکرات اولیه با یکی از شرکت های دارنده راهکارهای مرسوم در صنعت دیاگ خودرو برای خرید دانش فنی توسط شرکت “پویاتجارت سیب سبز” آغاز شد تا سرانجام در آبان 1395 طی یک قرارداد موضوع انتقال دانش بین دو شرکت اجرایی گردید.

از اواخر پاییز 1395 با ایجاد یک تیم محدود 4 نفری، فرآیند توسعه دادن اپلیکیشنی تحت عنوان “دیاگ” آغاز و اولین نمونه از دانگل دیاگ شخصی به همراه اپلیکیشن “دیاگ” در الکامپ سال 1396 ، در معرض ارزیابی مخاطبان قرار گرفت.

عکس هایی از اولین ورژن اپ دیاگ، دانگل دیاگ اولیه و حضور در نمایشگاه الکامپ 1396

از زمستان 1395 مذاکراتی با شرکت نگین تجارت آپامه(نتاپ) برای سرمایه گذاری در محصول “دیاگ” در حال انجام بود که سرانجام پس از ارائه نسخه اولیه محصول(MVP) در مرداد 1396، شرکت نگین خودرو هوشمند با سرمایه گذاری مشترک دو شرکت نتاپ و پویاتجارت سیب سبز به ثبت رسید و از محصول این همکاری مشترک برند تجاری ” کارینگ ” متولد شد.

با حضور سرمایه گذار توان مضاعفی به تیم تزریق گردید که منجر به توسعه تیم فنی و تسریع در توسعه محصولات گردید. از پاییز 1396 علاوه بر دانگل دیاگ، محصولاتی دیگر همچون Tracker و TCU به برنامه R&D تیم های الکترونیک و نرم افزار افزوده شد و اولین نسخه از محصول ردیاب یا Tracker کارینگ در زمستان سال 1396 متولد شد.

آشنایی با مفهوم خودروی متصل یا Connected Car و کاربردهای آن یکی از نقاط عطف سیر تکاملی کارینگ بود که منجر به ایجاد محصولات سخت افزاری و نرم افزاری از جمله TCU و FMS گردید. کم کم کارینگ یک خانواده بیش از 20 نفره شده بود و برای ارائه محصولات ایده آل الکترونیک، تیمی از نخبگان تحصیل کرده در بهترین دانشگاه های کشور را در قالب تیم الکترونیک کارینگ گردهم آورده بود.

محصول دیاگ دچار تحول های بزرگی شد از تکنولوژی ارتباط با اپلیکیشن تا بومی سازی دانش ارتباط با شبکه اطلاعات خودرو. اسم محصول هم به اسکنر خودرویی تغییر پیدا کرد. در سمت اپلیکیشن دو نسخه همسان اندروید و iOS در حال توسعه بودند و برای کاربردهای B2B مفهوم سامانه مدیریت ناوگان از یک Concept به یک RoadMap برای تیم توسعه محصولات نرم افزاری تبدیل شده بود. گروه جدیدی هم به کارینگ ملحق شدند؛ گروه دانش خودرویی. گروهی با هدف توسعه کاربردهای اطلاعات در دسترس کارینگ برای کاربران عمومی و کسب و کارها.

حالا و از پس بیش از 3 سال فعالیت و تلاش بی وقفه مجموعه ای از متخصصان حوزه های الکترونیک، نرم افزار و دانش خودرویی، زمان تولد و رونمایی از محصولات کارینگ است…